Repertuar

Nasze spektakle to widowiska przepełnione muzyką, które łączą ze sobą pierwiastki humorystyczne i pouczające. Przystępna forma bajki w atrakcyjny i sprytny sposób odkrywa przed młodym widzem tajniki wiedzy o muzyce, instrumentach,  nazewnictwie i innych muzycznych zagadnieniach, zaszczepiając w dzieciach potrzebę obcowania z kulturą wysoką. Bajgranie to doskonała alternatywa dla dzieci lubiących teatr. Dzięki animacji Wiolina, lalki teatralnej (jawajki) oraz scenografii słuchacz czuje się jak na przedwstawieniu teatralnym. Taka forma zabawy zapewnia czynne uczestnictwo dzieci w każdej opowieści, a dzięki interakcji publiczności z aktorami głęboko zapada w pamięć i pozwala najlepiej przyswoić nowo zdobytą wiedzę.

Wiolin i tajemnicza szafa

Bajka „Wiolin i tajemnicza szafa” jest humorystyczną opowieścią, w której główną rolę odgrywa mrówka „Wiolin”. Opowiada ona o tajemniczych odgłosach dochodzących ze znalezionej szafy. Wiolin wspólnie z dziećmi próbuje dowiedzieć się co to takiego kryje się w środku. W fabułę historii sprytnie wplecione są treści ukazujące instrumenty – skrzypce i pianino, oraz uczące podstawowych muzycznych sformułowań. Czy Wiolinowi uda się odnaleźć sprawców muzycznych odgłosów? Przekonajmy się już niebawem.

  • 45 minut
  • do 60 osób
Terminarz

Wiolin w krainie muzyki

Bajka opowiada o początkach muzycznej przygody Wiolina. W tej opowieści dzieci poznają różne instrumenty i proste zagadnienia muzyczne. W zabawny sposób nauczą się także zasad obowiązujących na koncertach oraz odpowiedzą na pytania skąd się bierze zamiłowanie do muzyki? Dlaczego Wiolin gra na fortepianie? Gdzie i kto nauczył go grać oraz jakie instrumenty poznał podczas pobytu w szkole muzycznej? Serdecznie zapraszamy. W rolach głównych: Wiolin, gitara, vibrafon

  • 45 minut
  • do 60 osób
Terminarz

Wiolin i czarownica

Jest to trzecia bajka z całego cyklu, która pokazuje kontrasty muzyczne.

W tej opowieści, nasza mrówka Wiolin będzie poznawać wiele kontrastów: ciepło – zimno, niski – wysoki itp. Bajka zaczyna się poszukiwaniem prezentu urodzinowego, dla przyjaciela Wiolina – Pana Małpy. Podczas przyjęcia wszyscy świetnie się bawili, aż do momentu, w którym Wiolin wyszedł na zewnątrz i zauważył Czarownicę, która go porwała. Jak wszyscy orientują się, że nie ma Wiolina to zaczynają go szukać. Tymczasem w domu Czarownicy, nasz główny bohater wpada na pomysł jak może uwolnić się i wrócić na przyjęcie urodzinowe. Chcecie dowiedzieć się, co Wiolin zrobi żeby Czarownica go wypuściła? W rolach głównych: klarnet basowy, trąbka, melodyka i oczywiście Wiolin.

Zapraszamy na spektakl!

  • 45 minut
  • do 60 osób
Terminarz

Wiolin w saniach Świętego Mikołaja

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Wiolin postanowił się do nich bardzo dobrze przygotować. Uczy się kolęd, piosenek świątecznych, piecze świąteczne ciastka i robi ozdoby na choinkę. Niestety nie ma wszystkiego co jest mu potrzebne do przygotowania Świąt, więc wyrusza do sklepu. W trakcie powrotu do domu znajduje Czapkę Mikołaja i wtedy zaczyna się przygoda! Pojawiają się sanie Mikołaja, dzięki którym Wiolin trafia do fabryki zabawek, gdzie pracują Elfy. Szybko zaprzyjaźnił się z kilkoma z nich. Na koniec nasz bohater spotyka Mikołaja, z którym razem rozwożą prezenty.
W rolach głównych: akordeon i flet poprzeczny.

Zapraszamy na spektakl!

  • 45 minut
  • do 60 osób
Terminarz

Wiolin w Krainie Lodu

Bajka opowiada o tym, jak nasz bohater Wiolin postanowił w ferie zimowe pojechać w góry na narty. W trakcie jednej z przejażdżek, niestety zbacza z wyznaczonej trasy i trafia do jaskini, która okaże się Zamkiem Królowej Lodu.
Całe szczęście, że Królowa okazuje się być bardzo miła i przyjazna.
Oprowadza Wiolina po całym zamku i opowiada o swojej krainie. Wiolin dowiaduje się również w jaki sposób przywoływana jest zima.
Zanim nasz bohater wróci z powrotem na stok narciarski to wydarzy się coś jeszcze. Co takiego?
Wszystkiego dowiemy się od Wiolina 🙂

Zapraszamy na spektakl!

  • 45 minut
  • do 60 osób
Terminarz